پیام رییس هیات مدیره انجمن علمی انگل شناسی ایران

۱۴۰۲/۱۰/۲۰ ۱۵:۱۷

نوشته شده توسط احسان احسان در چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ ساعت ۱۵:۱۷

بسمه تعالی

دوازدهمین كنگره سراسري و پنجمین کنگره بین المللی بيماريهاي انگلي در ايران با تلاش همکاران عزیز در دانشگاه علوم پزشكي البرزدر سال 1403 به حول و قوه الهی برگزار خواهد شد.

انجمن علمي انگل شناسي ايران از دومين همايش تا کنون همواره مشوق  و حامي اين كنگره هاي علمي  بوده و كوشش كرده است نتايج پژوهشهاي علمي اين  همایش ها در جهت كمك به حوزه سلامت كشور و برنامه هاي كنترل  بيماريهاي انگلي مفید واقع شود.

اهمیت  بيماريهاي انگلي در ايران بر هیچکس پوشیده نیست و شواهد تاریخی  موجود به ویژه در مورد بیماریهایی مانند مالاريا و لیشمانیوز پوستی و عفونت های ناشی از انگل های  کرمی گواهی بر ا ین ادعا است.  دارد. وجود اپیدمی های حائز اهمیتی مانند طغیان (outbreak ) فاسیولوز در دو نوبت در استان گیلان و گستردگی بیماریهای تک یاخته ای همچون لیشمانیوز ایجاب می نماید که به منظور پیشگیری و بحث در مورد یافته های نوین علمی در این موارد ، هر ازچند گاهی متخصصان و دست اندرکاران این رشته گردهم آیند تا با اشتراک دانسته های خود به اهداف مبارزه با بیماریهای انگلی و گسترش آگاهی جمعی کمک نمایند .

در این راستا کنگره  پیش رو فرصتی بی بدیل خواهد بود تا دست اندرکاران عزیز رشته انگل شناسی آخرین دست آوردهای علمی خود را ارائه نموده و دانشجویان عزیز را در راستای قدم گذاشتن به آینده ای پر بار و روشن  کمک نمایند. بدیهی است حضور محققین خارجی به پرباری علمی هرچه بیشتر کنگره منجر خواهد شد و از سوی دیگر باعث تعامل اساتید خارجی و دانشجویان مرتبط با شاخه های مختلف انگل شناسی خواهد شد.

انجمن انگل شناسی ایران لازم می داند پیشاپیش از زحمات خالصانه تک تک اعضای محترم علمی و اجرایی کنگره با مسئولیت گروه انگل شناسی و قارچ شناسی دانشگاه علوم پزشکی البرز تشکر و قدردانی ویژه بعمل آورده و بدینوسیله آمادگی خود را جهت برگزاری هرچه بهتر این همایش  اعلام نماید.

دکتر حسین کشاورز

رییس هیات مدیره

انجمن علمی انگل شناسی ایران

پیام مسئولین کنگره

بازخورد

نظر شما چی هست؟ بر روی ستاره های مورد نظرتون کلیک کنید.

0
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
  • Review rating
میانگین نمرات

دیدگاه ها (0)

تاکنون دیدگاهی منتشر نشده است. شما اولین نفر باشید!

ارسال یک دیدگاه